Tego boją się w Biedronkach: Tajemniczy...

21.04.2013 11:57

Fot. Wikimedia Commons

Co jest problemem: jakość obsługi w Biedronce czy uczciwość kontrolerów?

Pracownicy Biedronki na swoim nieoficjalnym forum nasza-biedronka.pl od kilku tygodni  narzekają na  rzekomą nierzetelność przysyłanych przez firmę kontrolerów. Tzw. Tajemniczy Klient przychodzi do dyskontu sieci, robi zakupy, a następnie wystawia opinię obsłudze.

W zeszłym miesiącu dostaliśmy bardzo niskie noty od tajemniczego klienta. Po zapoznaniu ze szczegółowym raportem okazało się, że to jakaś ściema. W jednym z punktów było, że kasjer nie miał widocznego identyfikatora, po sprawdzeniu na kamerach okazało się, że kasjer siedział na kasie 10 min i miał cały czas widoczny identyfikator. Czy można się jakoś odwołać od czegoś takiego? - skarżył się w lutym użytkownik forum.

Wkrótce dołączyli do niego inni pracownicy:

Według mnie wynik TK jest z góry zaplanowany. Ostatnio w naszej biedronie po wizycie TK dostaliśmy ujemne punkty za brak bułki PZ 50g o godzinie 18 . Sprawdziliśmy w markecie i okazało się, że owa bułka była. Przeważnie zawsze, kiedy PLki są dosyć przyzwoite, TK zawala wszystko – nieco branżowym slangiem opowiada na forum jeden z kasjerów.

Zdaniem pracowników, Tajemniczy Klient w ogóle nie jest potrzebny do kontroli w sklepach Biedronki, bo przecież każdy ruch obsługi i tak jest rejestrowany na różne sposoby, np. raportami kierowników i nagraniami monitoringu.

Biedronka się chwali: Dajemy 2 tys. brutto

więcej

Niektórzy pracownicy boją się, że jeśli ich sklepy otrzymają niskie oceny, to zostaną ukarani lub nie dostaną premii. Jednakże koledzy uspakajają: ci, którzy dostają od Tajemniczego Klienta najlepsze oceny (100 procent), i tak nie otrzymują żadnych premii. Pracowników starają się uspokajać także kierownicy sklepów, również obecni na forum.

Wkrótce postaramy się dowiedzieć u właścicieli Biedronki, na czym dokładnie polega praca Tajemniczych Klientów oraz do czego służą ich raporty. Jeśli zaś ktoś z was pracuje w Biedronce i też ma coś do powiedzenia o Tajemniczych Klientach, prosimy o informacje na dajsygnal@dajsygnal.pl.

DajSygnalHM2.pngTagi: Biedronka, dyskont, nasza-biedronka.pl, pracownicy Biedronki, sklepy Biedronki, Tajemniczy Klient

Następny tekst:

Męka zamiast podróży. Kolejarze oddadzą za bilety

Dodaj komentarz

Komentarze

pracujaca 2013-04-21 21:41:02 Odpowiedz Zgłoś

pracuje w biedronce i wiem cos na temat TK zeby dostac dobra premie nie wystarczy wynik 100% jeszcze jest wiele czynnikow potrzebnych do dobrej wyplaty
0

pracujaca 2013-04-21 21:41:02 Odpowiedz Zgłoś

pracuje w biedronce i wiem cos na temat TK zeby dostac dobra premie nie wystarczy wynik 100% jeszcze jest wiele czynnikow potrzebnych do dobrej wyplaty
0

Gość 2013-04-21 21:48:05 Odpowiedz Zgłoś

pracuje w biedronce i tu z niektorymi wypowiedziami sie nie zgadzam
1+

Gość 2013-04-21 22:00:32 Odpowiedz Zgłoś

prosze niech wyłoni się ktoś kto zbierze ten kraj do kupy, pójde i zagłosuję tylko nie z po i nie z pis nie z sld i palikota niech to będzie muzyk rockowy lub kierowca widlaka byleby nie był z układów
3+

borys 2013-04-21 22:21:17 Odpowiedz Zgłoś

nie wiecie na czym polega praca tajemniczego klienta,robilem to pare razy za kazdym razem wchodzac do badanego obiektu wlaczsz dyktafon i cala sytuacja jest nagrywana.zapoznajesz sie ze scenariuszem wczesniej masz napisane na co nasz zwrocic uwage i nawet jak prowadzic rozmowe.na tej podstawie wypelniana jest ankieta.nagranie jest oddawane razem z ankieta!
1+

Gość 2013-04-21 22:23:55 Odpowiedz Zgłoś

borys nie wiecie na czym polega praca tajemniczego klienta,robilem to pare razy za kazdym razem wchodzac do badanego obiektu wlaczsz dyktafon i cala sytuacja jest nagrywana.zapoznajesz sie ze scenariuszem wczesniej masz napisane na co nasz zwrocic uwage i nawet jak prowadzic rozmowe.na tej podstawie wypelniana jest ankieta.nagranie jest oddawane razem z ankieta!
z ankietą się zgodzę ale skąd się wziął Ci dyktafon ;)
0

rumcajs 2013-04-21 22:32:13 Odpowiedz Zgłoś

Jak zwykle ludzie wynajęci przez właściciela aby obniżyć zarobki pracownikom i właściciel ma większe zyski bo takim zawsze mało .To samo i z polskimi pracodawcami jeden wielki wyzysk i to zgodnie z prawem do tego doprowadziły rządy PO i PSL.
0

Gość 2013-04-21 23:43:18 Odpowiedz Zgłoś

szok .prawie jak w oświęcim -kamer ,tajemniczy klient szok pracujemy już jak biali murzyni /.
1-

Gość 2013-04-21 23:59:51 Odpowiedz Zgłoś

Ktoś jeszcze kupuje to drogie ścierwo w biedronkach? Zamknąć tę PORTUGALSKĄ sieć, a niewolników biedronkowych niech zatrudnią POLSKIE sklepy. No tak, ale POLSKICH sklepów już prawie nie ma dzięki "naszej" władzy.
2-

Gość 2013-04-22 05:31:11 Odpowiedz Zgłoś

ciekawe kto robi kase na tym debilnym tajemniczym klientem propaganda banda zlodzieji zatrudnianie pociotków stwarzanie sztucznych stanowisk pracy
0

Gość 2013-04-22 07:01:12 Odpowiedz Zgłoś

byłem kiedyś na zakupach w Biedronce i kobieta która stała jako pierwsza w kolejce miała bardzo dużo rzeczy dotyczy jakiś kremów nap 20 szt i coś tam jeszcze i z tego co pamiętam 5szt golarek jednorazowych każda pakowana osobno na taśmę wyłożyła 4szt jedna sztuka została w wózku domniemany kontroler tajemniczy klient był w szoku że pani na kasie zauważyła i poprosiła o wyjęcie wszystkiego z wózka -ha brawo dla kasierki ale gdyby ktoś widział jak ten tajemniczy klient się przedstawił że jest to kontrola kobieta na kasie nie mogła dojść do siebie -to jest po prostu głupota tak stresować ludzi w tym przypadku również pytała drugiej kasierki jak a indentyfikator było widać szkoda ludzi
1-

vc 2013-04-22 07:28:49 Odpowiedz Zgłoś

Podstawowe narzędzie do sprawdzania standardu obsługi klienta . we wszystkich sieciach jest taka komórka . Czasem śmiesznie wygląda taka rozmowa jeśli ma się kontakt z klientem to można się zorientować że to właśnie tajemniczy klient. Zazwyczaj przepytuje o wszystkie opcje możliwe które ma na przykład sprzedawca czy karierka . Ile za płacenie rachunków , u kogo fakturę , A czy produkty z gazetki są proponowane . i wszystkie takie pierdoły o które normalny klient nie pyta . W przypadku Biedronki to dotyczy tylko karierek . W marketach budowlanych na przykład . sprawdza się wiedzę fachową doradztwo umiejętności interpersonalne oraz zabezpieczenie miejsca pracy przy rozmowie z klientem . wszystko zależy od tego co firma chce sprawdzić przez działania tajemniczego klienta .
0

grockamawacka 2013-04-22 07:57:47 Odpowiedz Zgłoś

Olbrychski robi za tajemniczego klienta. Jako aktor już się dawno skończył, jako człowiek permanentnie się kompromituje. Została mu tylko więc chałtura w Biedronce.
0

Gość 2013-04-22 08:16:46 Odpowiedz Zgłoś

Proponuję wysłać Tajemniczego Klienta do przychodni specjalistycznej --małą chwilę mu zejdzie.
2+

Gość 2013-04-22 09:04:24 Odpowiedz Zgłoś

ja pierrrdole ale kołchoz
0
Strona 4 z 11 2 3 4 5 6
12 Tchibo zatrudniło obcokrajowców w polskim sklepie? Nie umieją pisać... 30.03.2014 18:52
5 Lidl lepszy od innych sieci? Zobacz co dali pracownikom... 13.04.2014 17:13
Zobacz, jak McDonald's wkręca klientów McDrive McDonald's potrafi się bawić. Austriacki McDonald's reklamuje się teraz klipem, na którym widać, jak wkręca swoich klientów. Podjeżdżających po...
"Sorry Cola, sorry Pepsi". Ta reklama narobiła zamieszania Reklama gazowanego napoju wywołała polityczno-ekonomiczną burzę.Zbliża się największe sportowe święto USA - Super Bowl, czyli finał ligi futbolu...
Sponsorowane
Jak zarobić na sławie w polskim internecie? Na przykład opowiadając...o kawie Gwiazdor polskiego YouTube Radosław Kotarski (Polimaty) opowiada o zaletach picia kawy. Audycja zawiera lokowanie produktu, czego autorzy filmiku...