Koniec z tanimi pociągami?

22.01.2010 12:46
PKP

Fot. PKP

Rząd chce skończyć z konkurencją.

Jak informuje dziennik "Metro", wkrótce może się okazać, że tanie połączenia kolejowe, takie jak uruchamiane przez Przewozy Regionalne InterRegio, a także prywatne "busy" dowożące mieszkańców małych miejscowości do większych metropolii, przejdą do historii. Projekt nowej ustawy zakłada, że władze będą mogły wyznaczać linie, na których monopol na przewozy ma tylko jeden przewoźnik.
"Samorządy lokalne i ministerstwo mają stworzyć sieć połączeń. Na części z nich urzędnicy będą mogli przyznać jednemu przewoźnikowi wyłączną obsługę linii. Maksymalnie na pięć lat. Wspomagane mają być szczególnie te trasy, na których transport jest niedochodowy i na których przewoźnicy mogą liczyć tylko na zwrot poniesionych kosztów, ale nie na zarobek" - czytamy.
Dobra wiadomość to to, że firmy, którym zostanie przyznana wyłączność, będą musiały m.in. zadbać o obsługiwanie ich nowoczesnym taborem: ekologicznym, czystym i dostosowanym do potrzeb osób niepełnosprawnych.
Tagi: koleje, ministerstwo, monopol, PKP

Następny tekst:

sxc.hu Tańsze wypłaty z bankomatów?

Dodaj komentarz

Komentarze

Gość 2010-01-22 12:10:09 Odpowiedz Zgłoś

rzad powinien skonczyc z soba,bo jak dotad bilety w naszym kraju nigdy nie byly tanie i nie beda mimo ,ze warunki podrowania uragaja wszelkim zasadom czlowieka ,-sa brudne,smierdzace,az nie chce sie siasc,toalety czytaj wc,kolejowe godne najwyzszego karania rowniez smierdzace,bez mydla,bez papieru toaletowego bez chusteczek by wytrzec dlonie ,bez wody,i jezeli rzad uwaza ,ze to cos mozna jeszcze podniesc koszt biletu nie poprawiajac warunkow dla przewozu czlowieka to wspolczuje polotu rzadu polskiego na,ktorym i na,ktorego szkoda nawet pisania,wspolczuje wszystkim co oprocz rzadu oi politykow naturalnie,musza korzystac ze srodkow lokomocji miejskiej skladam kondolencje,wole jezdzic swym autem godzine dluzej lecz miec komfort psychiczny korzystajac z wc,na stacji beznzynowej
0

Gość 2010-01-22 12:56:00 Odpowiedz Zgłoś

ja też wolę samochód, przy obecnych cenach biletów taniej jest przejechać się z miasta do miasta samochodem wliczając w to cenę paliwa i koszty amortyzacji, jeśli jedzie więcej niż jedna osoba. Chociaż jeśli auto jest na gaz, to nawet jednej się opłaca nie korzystać z kolei. O komforcie nie piszę, bo tu nie ma żadnego porównania.
0

mololo 2010-01-22 14:51:03 Odpowiedz Zgłoś

moim zdaniem pociągi nigdy nie były tanie a o warunkach jazdy można by poemat epopeje napisać...

mololo.pl zawsze na tropie
0

Gość1 2010-01-22 16:32:42 Odpowiedz Zgłoś

Dobra wiadomość to to, że firmy
, którym zostanie przyznana wyłączność, będą musiały m.in. zadbać o obsługiwanie ich nowoczesnym taborem: ekologicznym, czystym i dostosowanym do potrzeb osób niepełnosprawnych.
TAKI BAJER TO MOGĄ WCISKAĆ W PRZEDSZKOLU. ZNOWU JAKIŚ MOBBING I WŁAŻENIE W D**Ę PRYWACIARZOM. TYLKO PRYWATA SIĘ LICZY DLA TEJ PARTYJI I KASA.
0

Siri Tarivi 2010-01-22 16:36:54 Odpowiedz Zgłoś

Komuna , śmierdząca komuna i po to ludzie ginęli za tych ćwoków.Narodzie zmądrzej bo POpaprańcy doprowadzą nasz kraj nad przepaść.Już mamy 57 mld deficytu ,a co nam szykują, sobie podwyżki,a nam biedę.
0

Gość aromat 2010-01-22 19:09:27 Odpowiedz Zgłoś

Siri Tarivi Komuna , śmierdząca komuna i po to ludzie ginęli za tych ćwoków.Narodzie zmądrzej bo POpaprańcy doprowadzą nasz kraj nad przepaść.Już mamy 57 mld deficytu ,a co nam szykują, sobie podwyżki,a nam biedę.
Mimo ,ze komuna byla smierdzaca,to mniej smierdziala od odmienionego oblicza tej ziemi.Capy zamieniono na skunksy.
0

Gość 2010-01-22 20:17:15 Odpowiedz Zgłoś

A to legalne w ogole ? Przecież są firmy zajmujące sie tym i rząd ma tego zakać ? Na rzecz jakiej firmy jezeli mozna wiedziec? panstwowej niby ? jest taka ?
0

Gościu 2010-01-22 22:33:32 Odpowiedz Zgłoś

PO chce w transporcie publicznym zniszczyć konkurencję, a wprowadzić monopol czyli socjalizm, brawo dla durnowatej młodzieży na zmywaku w Angli, która głosowała na "wolnorynkową" PO. Przez palenie marihuany, "zmywakom", zanikła zdolność logicznego myślenia.
0

Gabryś 2010-01-22 22:45:06 Odpowiedz Zgłoś

Siri Tarivi Komuna , śmierdząca komuna i po to ludzie ginęli za tych ćwoków.Narodzie zmądrzej bo POpaprańcy doprowadzą nasz kraj nad przepaść.Już mamy 57 mld deficytu ,a co nam szykują, sobie podwyżki,a nam biedę.W Polsce nigdy nie było komunizmu.
0

Gość 2010-01-23 08:19:03 Odpowiedz Zgłoś

gość rzad powinien skonczyc z soba,bo jak dotad bilety w naszym kraju nigdy nie byly tanie i nie beda mimo ,ze warunki podrowania uragaja wszelkim zasadom czlowieka ,-sa brudne,smierdzace,az nie chce sie siasc,toalety czytaj wc,kolejowe godne najwyzszego karania rowniez smierdzace,bez mydla,bez papieru toaletowego bez chusteczek by wytrzec dlonie ,bez wody,i jezeli rzad uwaza ,ze to cos mozna jeszcze podniesc koszt biletu nie poprawiajac warunkow dla przewozu czlowieka to wspolczuje polotu rzadu polskiego na,ktorym i na,ktorego szkoda nawet pisania,wspolczuje wszystkim co oprocz rzadu oi politykow naturalnie,musza korzystac ze srodkow lokomocji miejskiej skladam kondolencje,wole jezdzic swym autem godzine dluzej lecz miec komfort psychiczny korzystajac z wc,na stacji beznzynowej

1000% prawda!
jechałam kiedyś pierwszą klasą do świnoujścia.. tanie linie kolejowe okazały się nie być tanie, a wagon klasy pierwszej był przerobionym wagonem klasy drugiej... i nawet nie przeszkadzało by mi to gdyby nie fakt że:
-brudne ściany
-brak drzwi do toalety
-brak wody w umywalce
-kibel zatkany fakaliami
-naż.ygane na podłodze
szkoda słów.. złożyłam zażalenie do pkp.
zero odzewu....
kupiłam sobie samochód i pociągiem już nie pojadę! za takie ceny! takie warunki świńskie!
gn.oje! ceny windujcie w górę a nawet w kiblach wody nie ma w pociągu! a przede wszystkim są usyfione! śmierdzące! poniżacie swoich pasażerów!
0
Strona 1 z 3 1 2 3
9 To już prawdziwa inwazja małych polskich browarów. Zobacz, co oferują 17.10.2014 15:16
11 To McDonald's? Niezupełnie... Zobacz, jak podrabiają słynne hamburgery 03.09.2014 10:30
Sponsorowane