Hit internetu: Rosjanie śpiewają o Lidlu i Biedronce

26.09.2013 17:13

Fot. Rafał Madajczak/HotMoney.pl

Zakupy w Polsce jako walka o przetrwanie? Tak wynika z najnowszego rosyjskiego szlagieru. 

"Zaczyna się śmiertelny pościg za tanim piwem i kiełbasą - witaj Lidl, witaj Biedronka" - tak brzmi refren piosenki kaliningradzkiego zespołu Paravoz, który stał się w ostatnich dniach hitem rosyjskiego internetu - donosi wyborcza.biz.

Piosenka jest do odsłuchania pod tym adresem.

Utwór opowiada o zakupach w Polsce z perspektywy mieszkańców Obwodu Kaliningradzkiego, którzy korzystają z okazji na tanie zakupy dzięki otwartej granicy w ramach małego ruchu granicznego.

Z piosenki wynika, że najbardziej atrakcyjne dla Rosjan są Biedronkowe i Lidlowe alkohole i kiełbasy. Gotowi są stać w wielogodzinnych korkach od świtu, żeby zdobyć najtańsze w regionie towary.

O wzmożonym ruchu - w obie strony, Polacy jeżdżą do Kaliningradu po paliwo i papierosy - informowała jeszcze w wakacje Izba Celna w Olsztynie. Według wstępnych szacunków, Rosjanie z Obwodu zostawią w tym roku w Polsce mogą zostawić nawet 100 mln zł.

Tagi: Biedronka, hit internetu, Lidl, Rosja, zakupy

Następny tekst:

Znalezione się opłaca. 14-latek dostał 2 tys. zł nagrody

Dodaj komentarz

Komentarze

6 Test chipsów z polskich marketów. Da się je zjeść? 15.06.2014 13:36
11 Co pić ogladając Mundial? Oto najtańsze piwa w Polsce 12.06.2014 14:08
Co pić w czasie upałów? Rady eksperta Napoje z lodem wcale nie są najlepsze w upał. Co pić a czego lepiej w upale unikać -...
Sponsorowane
Jak zadbać o swoją emeryturę? Samodzielnie Aby starość była dostatnia, trzeba o nią zadbać już teraz. Co daje nam emerytura z ZUS i OFE?...