Dobre, bo wyprodukowane w Polsce

06.02.2008 21:57

Zaczynamy cenić towary wytworzone w naszym kraju.

Z badań TNS OBOP wynika, że kupujemy coraz więcej towarów produkowanych w Polsce. W ciągu dwóch lat odsetek osób kierujących się przy zakupie miejscem pochodzenia towaru wzrósł z 5 do 13%. Z badań konsumenckich wynika, że 65% Polaków deklaruje, iż chce kupować polskie produkty.

To efekt między innymi kampanii promujących krajowe towary. Od czterech lat prowadzi ją Fundacja "Dajesz Pracę PL" we współpracy z siecią marketów Tesco. W tegorocznej promowanych jest prawie 500 towarów. W sklepach oznaczono je zawieszkami ze znakiem "kupując polskie produkty - dajesz pracę".

Warunek promowania towaru w ten sposób jest prosty. - Koszt wytworzenia takich produktów musi być przynajmniej w 51% poniesiony w Polsce - mówi Michał Zębik z Fundacji "Dajesz Pracę PL". W obecnej edycji to między innymi Bakoma, Kamis, Pudliszki, Soraya, Dr. Oetker, Bonduelle i Żywiec Zdrój. Okazuje się jednak, że nie wszycy są chętni do udziału w kampanii. Omówiła na przykład firma Agros Nova z Łowicza.

Polakom w podjęciu decyzji pomagają też sami sprzedawcy. Tam gdzie kupujemy najchętniej, czyli w supermarketach, przytłaczająca większość towarów została wyprodukowanych w naszym kraju. Przykładem jest Tesco, gdzie 80% nich zostało wytworzonych w Polsce. W przypadku żywności to ponad 95%.
Tagi: handel, promocja

Następny tekst:

Największe zyski w historii Toyoty

Dodaj komentarz

Komentarze

Gość 2008-02-06 20:04:51 Odpowiedz Zgłoś

Okazuje się jednak, że nie wszycy są chętni do udziału w kampanii. Omówiła na przykład firma Agros Nova z Łowicza

ciekaw jestem takiego posunięcia? może za dużo chceli by agros zaplacil by wlączyć się do akcji...
0

KAINTRAB 2008-02-06 20:08:23 Odpowiedz Zgłoś

Jak dla mnie to wszystko co kupuje mogloby byc wyprodukowane za granica w firmach nalezacych do kapitalu Polskiego i przynoszacych zyski Polskim kapitalistom.I mogloby byc takze za granica sprzedawane przez np takie spolki jak "Eldorado","Groszek","Stokrotka".
0

Stasys 2008-02-07 19:06:21 Odpowiedz Zgłoś

A być może za miejsce na tym stoisku, trzeba dać wyjątkowo atrakcyjne ceny dla sklepu.(TESCO)
0

Gość 2008-02-11 14:08:14 Odpowiedz Zgłoś

Ja mieszkam w Anglii i tu już w prawie każdym supermarkecie można znaleźć polskie stoisko. To dobrze, bo polskie żarcie jest smaczne, czego nie można powiedzieć o angielskim....
0

xybelon 2008-02-12 00:45:06 Odpowiedz Zgłoś

Jeżeli to prawda to tylko się cieszyć. Wygląda, że im dalej na zachód tym więcej chemicznych paskudztw starają się sprzedać. Dobrze by było utrzymać taką pozycję w sprawie żywności modyfikowanej. Jak wszędzie obowiązuje zasada, chcesz realnie zagłosować to głosuj portfelem i nogami.
0
4 Okropne znalezisko w cukierkach z Biedronki. Co to? 20.04.2014 07:45
5 Lidl lepszy od innych sieci? Zobacz co dali pracownikom... 13.04.2014 17:13
Zobacz, jak McDonald's wkręca klientów McDrive McDonald's potrafi się bawić. Austriacki McDonald's reklamuje się teraz klipem, na którym widać, jak wkręca swoich klientów. Podjeżdżających po...
"Sorry Cola, sorry Pepsi". Ta reklama narobiła zamieszania Reklama gazowanego napoju wywołała polityczno-ekonomiczną burzę.Zbliża się największe sportowe święto USA - Super Bowl, czyli finał ligi futbolu...
Sponsorowane
Jak zarobić na sławie w polskim internecie? Na przykład opowiadając...o kawie Gwiazdor polskiego YouTube Radosław Kotarski (Polimaty) opowiada o zaletach picia kawy. Audycja zawiera lokowanie produktu, czego autorzy filmiku...